IV-VI KLASSILE

Telli muuseumikülastusele täienduseks hariv ja vahva programm!

  • Programme viime läbi ettetellimisel gruppidele suurusega alates kümnest osalejast
  • Programmi hind on ühe osaleja kohta ning sisaldab programmi ja selleks vajalikke materjale, kuid ei sisalda muuseumi külastust
  • Muuseumikülastuse hind programmi tellijatele on 4 €/osaleja
  • Programme viime läbi ka eraldiseisvana ilma muuseumikülastuseta – tulge kas või mitu korda, iga kord Tootsiga kohtuma ei pea!

„Kuidas tuli "Kevade"?“

Kestus: 2 h    Hind: 2,50 €/ osaleja

Grupi suurus kuni 32 osalejat

 

Räägime, kuidas kirjutas Oskar Luts raamatu „Kevade“ ja kuidas valmis samanimeline film. „Kevade“ filmile hakati mõtlema juba 1950. aastatel, kui 1954. aastal Draamateatris esietendunud „Kevade“ kujunes ootamatult ülipopulaarseks. Filmi stsenarist oli Kaljo Kiisk, kes ise mängis filmis kellamees Liblet. „Kevade” filmimine algas 1. märtsil 1969. Just sel päeval filmiti Palamusel esimesed kaadrid üle lagendiku sõitvast reest ja Imeliku ning Kuslapi koolitulekust. Vaatame filmi „Kevade“. 

„Koolitund teise talve lastele”

Kestus: 1 h    Hind: 3,50 €/osaleja

Grupi suurus kuni 45 osalejat

 

 

Neid, kes oskavad juba lugeda-kirjutada, ootame teiseks talveks taas kooli! Osalejad saavad ülevaate kooliskäimisest Oskar Lutsu kooliajal. Külastaja saab osa usuõpetuse, rehkendamise, lugemise, laulmise ja kodumaateaduse tunnist. Mälestuseks kirjutab igaüks endale sule ja tindiga tunnistuse.

"Väike Oskar ja raamatud tema ümber“

Kestus: 1,5 h    Hind: 3 €/ osaleja

Grupi suurus kuni 24 osalejat

 

„Kui Arno isaga koolimajja jõudis, olid tunnid juba alanud…“ Nii algab eesti kirjandusvara üks tähtteoseid „Kevade“. Millised raamatuid luges väike Oskar Luts oma kooliajal ja millistega puutus kokku täiskasvanuna? Mis mõjutas teda ise kirjanikuks hakkama? Räägime Oskar Lutsu elust, loomingust ja meisterdame endale ise raamatu! Köitmine võimaldab tungida raamatute valmistamise saladustesse ja tutvuda raamatute ajalooga. Oma kätega köidetud raamatule saab anda oma maitse järgi kauni välimuse ja see jääb mälestuseks kui meistriteos.

„Õhtuti pärast tunde“

Kestus: 1,5 h    Hind: 3 €/ osaleja

Grupi suurus kuni 45 osalejat

Programm on saadaval novembrist kuni märtsi lõpuni

 

Novembrist märtsini saate osa võtta 19.–20. sajandi vahetuse koolilaste päevast pärast seda, kui neil olid tunnid lõppenud. Palamuse alevis ja lähiümbruses elavad lapsed läksid muidugi pärast koolipäeva lõppu koju aga neil, kes pidid nädalaks koolimajja jääma, oli samuti meelelahutust tarvis. Sest ega koolimajas siis ainult õppimisega ei tegeletud … Tule ja saa osa vanaaja koolilapse elust… ilma ekraanita!

Tootsi taskud

„Kiire jooks“

Kestus: 1,5 h    Hind: 3 €/ osaleja

Programm on saadaval aprillist kuni septembri lõpuni

 

Programm on inspireeritud Oskar Lutsu jutustustest „Suvi“ ja „Tootsi pulm“, kus Jorh Aadniel Kiir tahtis Teelet endale naiseks. Kuna aga Teele oli tähelepanuväärselt kena tüdruk, siis polnud Kiir tema ainuke peigmees. Võistlejad peavad pärast ristsõna lahendamist leidma selle lahendusest Palamuse kaardi, mille järgi asutakse orienteeruma. Hooned, mis tuleb leida, on seotud Raja Teele algkuju Adele Pärtelpoja ja tema perega. Kui hoonetest on foto tehtud, tuleb jalgadele valu anda! Aga oluline pole mitte ainult kiirus, vaid ka tähelepanu ja nutikus.

„Päev Tootsi-aegset koolielamust“

Kestus: 5 h    Hind: 17 €/ osaleja

Soovituslikult kuni 30 osalejat

Programm on saadaval juunis

 

 

No – nii, see elamus on nagu spordis triatlon, millest võtavad osa vaid vapraimad! Programm „Tootsi-aegne koolielamus“ annab teile eheda tunde sellest, milline oli 19.–20. sajandi vahetuse kooliõpilase päev.

 

Osalejad läbivad sellised koolitunnid nagu usuõpetus, ilukiri, lugemine, rehkendamine, kodumaa teadus ja laulmine. Poistele õpetatakse puutööd ning preilidele tutvustatakse peenemat näputööd. Koos tehakse ka majapidamistöid. Nagu koolilastel ikka, tuleb päeva jooksul ette nii meeldivaid üllatusi kui ka… paksu pahandust! Programmi hulka kuulub ka lõunasöök ja parvetamine!

Tootsi seikluslik kodutee

Kestus: kuni 1,5 tundi

Hind: 6 €/kahele osalejale

Programm saadaval aprillist kuni septembri lõpuni

 

Liitreaalsusmäng „Tootsi seikluslik kodutee“ viib teid Palamuse erinevatesse paikadesse, kus kohtute Oskar Lutsu poolt kuulsaks kirjutatud tegelastega. Mäng asetab teid Joosep Tootsi kingadesse, kus on ühendatud virtuaalsus ja tegelikkus.

Erinevate asukohtade vahel liikudes kohtute erinevate tegelastega ja lahendate ülesandeid. Mängu käigus käite pagaripoes, otsite pastoraadist kirikuõpetajat, teete kirikuaias sääreluuga pilti ja palju muud põnevat. Kõige selle käigus saate aimu, millised nägid Tootsi kooliajal välja Palamusel tänaseni säilinud hooned nii seest kui väljast. Mängu orienteeruv kestus on kuni poolteist tundi. Aga oluline pole mängus mitte ainult kiirus, vaid ka tähelepanu ja nutikus.

Koolitund koos Tootsi seiklusliku koduteega

Kestus: kuni 2,5 tundi

Hind: 6 €/osalejale

Programm saadaval aprillist kuni septembri lõpuni

 

Neid, kes oskavad juba lugeda-kirjutada, ootame teiseks talveks taas kooli! Osalejad saavad ülevaate kooliskäimisest Oskar Lutsu kooliajal. Külastaja saab osa usuõpetuse, rehkendamise, lugemise, laulmise ja kodumaateaduse tunnist. Mälestuseks kirjutab igaüks endale sule ja tindiga tunnistuse.

 

Kuid see pole veel kõik! Kellahelinaga alustate liitreaalsusmänguga oma seikluslikku koduteed, mis viib teid Palamuse erinevatesse paikadesse. Mäng asetab teid Joosep Tootsi kingadesse, kus on ühendatud virtuaalsus ja tegelikkus.

 

Erinevate asukohtade vahel liikudes kohtute erinevate tegelastega ja lahendate ülesandeid. Mängu käigus käite pagaripoes, otsite pastoraadist kirikuõpetajat, teete kirikuaias sääreluuga pilti ja palju muud põnevat. Kõige selle käigus saate aimu, millised nägid Tootsi kooliajal välja Palamusel tänaseni säilinud hooned nii seest kui väljast. Mängu orienteeruv kestus on kuni poolteist tundi. Aga oluline pole selles mitte ainult kiirus, vaid ka tähelepanu ja nutikus.