I-III KLASSILE

Telli muuseumikülastusele täienduseks hariv ja vahva programm!

  • Programme viime läbi ettetellimisel gruppidele suurusega alates 10 osalejat
  • Programmi hind on ühe osaleja kohta ning sisaldab programmi ja selleks vajalikke materjale, kuid ei sisalda muuseumi külastust
  • Muuseumikülastuse hind programmi tellijatele on 3 €/in
  • Programme viime läbi ka eraldiseisvana ilma muuseumikülastuseta – tulge kas või mitu korda, iga kord Tootsiga kohtuma ei pea!

„Aabitsapidu”

Kestus: 1,5 h    Hind: 2 €/in

Programm on saadaval jaanuaris.

 

Kui aabits on kaanest kaaneni selgeks õpitud ja lugemisoskus olemas, siis võib ühe suure rõõmsa peo maha pidada! Aabitsapidu on hüvastijätt esimese tarkuseraamatuga, mis avab tee järgmiste juurde. Räägime aabitsatest, mängime ringmänge ja lahendame põnevaid ülesandeid.

„Muinasjutt Nukitsamehest”

Kestus: 1,5 h    Hind: 2 €/in

 

 

Lapsed saavad osaleda  kirjanik Oskar Lutsu teosest „Nukitsamees” inspireeritud  loos. Lapsi rollidesse haarates kasutatakse käpiknukke. Lapsed joonistavad kuuldud muinasjutu põhjal pildi.

„Vana-aja koolitund”

Kestus: 1 h    Hind: 3 €/in

 

 

Õpilastele antakse ülevaade kooliskäimisest Oskar Lutsu kooliajal ja nad saavad osa rehkendamis-, lugemis- ning laulmisetunnist. Iga laps kirjutab endale mälestuseks sule ja tindiga tunnistuse.

klassiruum

„Retk läbi ajaloolise Palamuse”

Kestus: 2 h    Hind: 2 €/in

 

Külastame ajaloolist Palamuse alevit. Järgneb kuuldu edasiandmine käelise tegevuse ja jutustamise kaudu. Lapsed saavad ise meisterdada ühe ajaloolise hoone.

„Kes sa oled, Oskar Luts?“

Kestus: 1 h    Hind: 1,50 €/in

 

Räägime Oskar Lutsu elust ja loomingust. Tunni lõpus on võimalik teadmised proovile panna ning koostada Oskar Lutsu ja enda sugupuu.

Tootsi mask

„Lähme tööle muuseumisse!“

Kestus: 2 h    Hind: 2 €/in

 

Uurime, miks vanu asju kogutakse ja kuidas neid muuseumis hoitakse. Arutleme, miks muuseum on vajalik. Lõpuks mängime teadureid, varahoidjaid ja muuseumipedagooge ning koostame päris oma näituse.

„Esimene koolikell“

Kestus: 1 h    Hind: 2 €/in

Programm on saadaval septembris.

 

Kutsume esimese klassi õpilasi Palamuse kihelkonnakoolimajja, kus kooliõpetaja Arnole esimesed õpetussõnad lausus. Osaleda saab rehkendamis-, lugemis- ja laulutunnis ja lisaks antakse ülevaade kooliskäimisest Oskar Lutsu ajal. Täidetakse tööleht sule ja tindiga kirjutades.

 

 

„Kiire jooks“

Kestus: 1,5 h    Hind: 2,5 €/in

Programm on saadaval aprillist kuni septembri lõpuni.

 

Programm on inspireeritud Oskar Lutsu jutustustest „Suvi“ ja „Tootsi pulm“, kus Jorh Aadniel Kiir tahtis Teelet endale naiseks. Kuna aga Teele oli tähelepanuväärselt kena tüdruk, siis polnud Kiir tema ainuke peigmees. Võistlejad peavad pärast ristsõna lahendamist avastama selle lahendusest Palamuse kaardi, mille järgi asutakse orienteeruma. Hooned, mis tuleb leida, on seotud Raja Teele algkuju Adele Pärtelpoja ja tema perega. Kui hoonetest on foto tehtud, tuleb jalgadele valu anda! Aga oluline pole mitte ainult kiirus, vaid ka tähelepanu ja nutikus.

„Õhtuti pärast tunde“

Kestus: 1,5 h    Hind: 2,5 €/in

Programm on saadaval novembrist kuni märtsi lõpuni.

 

Novembrist märtsini saate osa võtta 19.–20. sajandi vahetuse koolilaste päevast pärast seda, kui neil olid tunnid lõppenud.

Programmi viib läbi Toots, kes on juhuslikult samuti talvekuudel nädalaks kooli jäänud, sest kodu on kaugel ja rasked teeolud ei võimalda tal igal õhtul koju sõita.

 

Tule ja saa osa vanaaja koolilapse elust… ilma ekraanita!

 

 

„Päev Tootsi-aegset koolielamust“

Kestus: 5 h    Hind: 15 €/in

Programm on saadaval juunis. Soovituslikult kuni 30 õpilast.

 

No-nii, see elamus on nagu spordis triatlon, millest võtavad osa vaid vapraimad! Programm „Tootsi-aegne koolielamus“ annab teile eheda tunde sellest, milline oli 19.–20. sajandi vahetuse kooliõpilase päev.

 

Osalejad läbivad sellised koolitunnid nagu usuõpetus, ilukiri, lugemine, rehkendamine, kodumaa teadus ja laulmine. Poistele õpetab koolmeister puutööd, preilidele tutvustab köstriemand aga peenemat näputööd. Köstri juhendamisel tehakse ka majapidamistöid. Nagu koolilastel ikka, tuleb päeva jooksul ette nii meeldivaid üllatusi kui ka… paksu pahandust! Programmi hulka kuulub ka lõunasöök ja parvetamine!