I-III KLASSILE

Telli muuseumikülastusele täienduseks hariv ja vahva programm!

  • Programme viime läbi ettetellimisel gruppidele suurusega alates kümnest osalejast
  • Programmi hind on ühe osaleja kohta ning sisaldab programmi ja selleks vajalikke materjale, kuid ei sisalda muuseumi külastust
  • Muuseumikülastuse hind programmi tellijatele on 4 €/osalejast
  • Programme viime läbi ka eraldiseisvana ilma muuseumikülastuseta – tulge kas või mitu korda, iga kord Tootsiga kohtuma ei pea!

„Vana-aja koolitund”

Kestus: 1 h     Hind: 3,50 €/osaleja

Grupi suurus kuni 45 osalejat

 

 

Õpilasele antakse ülevaade kooliskäimisest Oskar Lutsu kooliajal ja nad saavad osa rehkendamis- lugemis ning laulmisetunnist. Ka peenemat näputööd tuli tollasel koolilapsel teha. Iga laps kirjutab endale mälestuseks sule ja tindiga tunnistuse.

„Aabitsapidu”

Kestus: 1,5 h    Hind: 2,50 €/ osaleja

Grupi suurus kuni 45 osalejat

Programm on saadaval jaanuaris

 

Kui aabits on kaanest kaaneni selgeks õpitud ja lugemisoskus olemas, siis võib ühe suure rõõmsa peo maha pidada! Aabitsapidu on hüvastijätt esimese tarkuseraamatuga, mis avab tee järgmiste juurde. Räägime aabitsatest, mängime ringmänge ja lahendame põnevaid ülesandeid.

 

„Muinasjutt Nukitsamehest”

Kestus: 1,5 h    Hind: 2,50 €/osaleja

Grupi suurus kuni 45 osalejat

 

Nukitsamees, Iti, Kusti, Metsamoor on tegelased populaarsest Oskar Lutsu jutustusest “Nukitsamees”. Sellest loost inspireeritud lavastuses saavad lapsed käpiknukkudega ise neid tegelasi mängida ja luua enda jaoks nukuteatri maailm. Pärast joonistatakse mängitud muinasjutu põhjal pilt.

„Päev Tootsi-aegset koolielamust“

Kestus: 5 h    Hind: 17 €/ osaleja

Soovituslikult kuni 30 osalejat

Programm on saadaval juunis

 

 

No – nii, see elamus on nagu spordis triatlon, millest võtavad osa vaid vapraimad! Programm „Tootsi-aegne koolielamus“ annab teile eheda tunde sellest, milline oli 19.–20. sajandi vahetuse kooliõpilase päev.

 

Osalejad läbivad sellised koolitunnid nagu usuõpetus, ilukiri, lugemine, rehkendamine, kodumaa teadus ja laulmine. Poistele õpetatakse puutööd ning preilidele tutvustatakse peenemat näputööd. Koos tehakse ka majapidamistöid. Nagu koolilastel ikka, tuleb päeva jooksul ette nii meeldivaid üllatusi kui ka … paksu pahandust! Programmi hulka kuulub ka lõunasöök ja parvetamine!

„Õhtuti pärast tunde“

Kestus: 1,5 h    Hind: 3 €/ osaleja

Grupi suurus kuni 45 osalejat

Programm on saadaval novembrist kuni märtsi lõpuni

 

Novembrist märtsini saate osa võtta 19.–20. sajandi vahetuse koolilaste päevast pärast seda, kui neil olid tunnid lõppenud. Palamuse alevis ja lähiümbruses elavad lapsed läksid muidugi pärast koolipäeva lõppu koju aga neil, kes pidid nädalaks koolimajja jääma, oli samuti meelelahutust tarvis. Sest ega koolimajas siis ainult õppimisega ei tegeletud … Tule ja saa osa vanaaja koolilapse elust … ilma ekraanita!

 

„Esimene koolikell“

Kestus: 1 h    Hind: 2,50 €/ osaleja

Grupi suurus kuni 45 osalejat

Programm on saadaval septembris

 

Kutsume esimese klassi õpilasi Palamuse kihelkonnakoolimajja, kus kooliõpetaja Arnole esimesed õpetussõnad lausus. Osaleda saab rehkendamis-, lugemis- ja laulutunnis ja lisaks antakse ülevaade kooliskäimisest Oskar Lutsu ajal. Täidetakse tööleht sule ja tindiga kirjutades.

 

 

„Retk läbi ajaloolise Palamuse”

Kestus: 2 h    Hind: 2,50 €/ osaleja

Grupi suurus kuni 24 osalejat.

 

Külastame ajaloolist Palamuse alevit. Järgneb kuuldu edasiandmine käelise tegevuse ja jutustamise kaudu. Lapsed saavad ise meisterdada ühe ajaloolise hoone.