TÄISKASVANUTELE

Telli muuseumikülastusele täienduseks hariv ja vahva programm!

  • Programme viime läbi ettetellimisel gruppidele suurusega alates 10 osalejat
  • Programmi hind on ühe osaleja kohta ning sisaldab programmi ja selleks vajalikke materjale, kuid ei sisalda muuseumi külastust
  • Muuseumikülastuse hind programmi tellijatele on 3 €/in
  • Programme viime läbi ka eraldiseisvana ilma muuseumikülastuseta – tulge kas või mitu korda, iga kord Tootsiga kohtuma ei pea!

„Paunvere filmiradadel“

Kestus: 2 h    Hind: 3,5 €/in

Programm saadaval aprillist kuni oktoobrini.

Kõik oleme ju näinud legendaarseid Oskar Lutsu teostel põhinevaid filme „Kevade”, „Suvi” ja „Sügis”. Millised need paigad aga tegelikkuses on? Paunvere filmiradadel külastamegi nende filmidega seotud kohti. Külastame kirikut, surnuaeda, apteeki ning Oskar Lutsu sünnikohta Järvepera külas. Nojah, kes poleks kuulnud Tootsi südamepööritust ravinud „punsli elist”? Filmiradadelt naasnuna saate sedagi maitsta.

 

Oskar Lutsu sünnipaika ja kalmistule sõidetakse tellija transpordiga.

 

„Koolitund teise talve lastele“

Kestus: 1 h    Hind: 3 €/in

 

Neid, kes oskavad juba lugeda ja kirjutada, ootame teiseks talveks taas kooli! Antakse ülevaade kooliskäimisest Oskar Lutsu kooliajal. Külastaja saab osa usuõpetuse, rehkendamise, vene keele, lugemise, laulmise ja kodumaateaduse tunnist. Mälestuseks kirjutab igaüks endale sule ja tindiga tunnistuse.

„Palamuse loodus- ja kultuurilugu“

Kestus: 1,5 h    Hind: 2 €/in

Programm saadaval maist kuni septembrini.

 

Teeme jalutuskäigu mööda Palamuse kultuuriloolisi ja looduskauneid paiku. Näeme kihelkonnakooli ja köstri talu, kirikut ja kirikumõisa, Veskijärve, Goldbergide aeda ja Viru orgu. Mälestuseks saate kaasa Palamuse kaardi.

Palamuse

„Oskar Lutsu jälgedes“

Kestus: 2h    Hind: 1,5€/in

Programm on saadaval maist kuni septembrini.

 

See on rännak Oskar Lutsu elus tähtsal kohal olnud paikades Palamusel. Teekonda alustame kirjaniku sünnikohas Posti talus ja sealt edasi liigume Palamusele. Kuulete lugusid Oskar Lutsust ja tema perest.

 

Oskar Lutsu sünnipaika ja kalmistule sõidetakse tellija transpordiga.

Pulmaseltskonnale „Tootsi pulm"

Kestus: 1h     Hind: 75€/pulmaseltskonnale

 

Suvi on looduse täiskasvanuiga ja aastaringi noorusaeg. Abiellumine on inimese suveaeg, mil algab uus ajajärk elus. Raamatus „Tootsi pulm” pöördus vana apteeker pruudi ja peigmehe poole sõnadega: „Ärge kartke elu! Ärge kartke vaeva ja valu! Ikka edasi, üle hädade ja ohtude inimliku kõrguse poole!”

 

Koolipreili võtab külalised kooliuksel vastu ja juhatab nad pinkidesse istuma. Kui kõik on istunud, helistab ta kella. Köster tuleb ja peab kõne. Seejärel asub ta pruutpaari teadmisi kontrollima, et nad „rahuliku südamega iseseisvasse ellu võiks saata“.

„Kes on Oskari vend?“

Kestus: 1,5 h    Hind: 2€/in

Räägime Theodor Lutsu elust ja loomingust. Vaatame katkendeid filmist “Päikese lapsed”.

„Kirjanduslik teekond Palamusel"

Kestus: 2 h     Hind: 2€/in

 

Programm on saadaval aprillist kuni oktoobrini.

 

Iga kirjanik ammutab oma lood tegelikkusest ning igal karakteril on oma algkuju. Nii on ka Oskar Luts loonud Palamusel eripärase Paunvere maailma, kus tema tegelased koolis käisid ja töötasid. Millised aga raamatutest tuttavad paigad tegelikkuses välja näevad, seda tutvustabki programm „Kirjanduslik teekond Palamusel“. Osalejad saavad ka kirjanduslikke paiku tutvustava plaani.

 

Kirjanduslikule teekonnale sõidetakse tellija transpordiga.

PAKETID KIRJANDUSE- JA KULTUURIHUVILISTELE

  • Pakett on saadaval ettetellimisel gruppidele suurusega alates 10 osalejat
  • Paketi hind on ühe osaleja kohta ning sisaldab programmi ja selleks vajalikke materjale, kuid ei sisalda Palamuse muuseumi külastust.

„Juhan Liivi ning Oskar Lutsu lapsepõlv”

Kestus: Palamuse muuseumis 1 h, Juhan Liivi muuseumis 1 h + sõiduaeg 40 min    Hind: 5 €/in

 

Soovitame alustada Liivi muuseumist, mis oli Juhan Liivi kodukoht Alatskivi lähedal. Põnev on vaadata, kuidas elasid 19. sajandi teisel poolel Juhan ja tema vennad, missugused majapidamisülesanded neil olid ja kuidas karjas käidi.

 

Toonaste talulaste kooliaeg tundub praegu uskumatu. Vaatame milline oli poiste ja tüdrukute koolielu. Kas nende õppimisvõimalused olid üldse võrdsed? Näitena on toodud Palalt pärit Juhan Liivi eakaaslase, kirjanik Anna Haava elu.

 

Liivi muuseumist saate edasi minna Palamusele, Oskar Lutsu kodumaile. Palamusel toimub giidituur vanas koolimajas.

 

Külalised liiguvad oma transpordiga.

 

  •  Palamuse muuseumikülastuse hind paketi tellijatele on 3 €/in

 

 

 

„Kirjanduslik Jõgevamaa”

Kestus: Palamuse muuseumis 2 h, Kalevipoja Kojas 1 h  + sõiduaeg 20 min.

Hind: 3,50 €/in

 

Kuidas tuli Kevade”?” Programm Palamuse muuseumis.

 

Kui pildid räägivad: ülevaade eeposest „Kalevipoeg“ Kalevipoja Kojas piltide abil. Kodulooga saab tutvuda kasakamajas ja aidas.

 

Külalised liiguvad oma transpordiga.