TÄISKASVANUTELE

Telli muuseumikülastusele täienduseks hariv ja vahva programm!

  • Programme viime läbi ettetellimisel gruppidele suurusega alates kümnest osalejast
  • Programmi hind on ühe osaleja kohta ning sisaldab programmi ja selleks vajalikke materjale, kuid ei sisalda muuseumi külastust
  • Muuseumikülastuse hind programmi tellijatele on 4 €/osaleja
  • Programme viime läbi ka eraldiseisvana ilma muuseumikülastuseta – tulge kas või mitu korda, iga kord Tootsiga kohtuma ei pea!

„Paunvere filmiradadel“

Kestus: 2 h    Hind: 4 €/ osaleja

Programm saadaval aprillist kuni septembri lõpuni

 

Kõik oleme ju näinud legendaarseid Oskar Lutsu teostel põhinevaid filme „Kevade”, „Suvi”, „Sügis” ja „Talve“. Millised need paigad aga tegelikkuses on? Paunvere filmiradadel külastamegi nende filmidega seotud kohti. Külastame kirikut, surnuaeda, apteeki ning Oskar Lutsu sünnikohta Järvepera külas. Nojah, kes poleks kuulnud Tootsi südamepööritust ravinud „punsli elist”? Filmiradadelt naasnuna saate sedagi maitsta.

 

Oskar Lutsu sünnipaika ja kalmistule sõidetakse tellija transpordiga.

 

„Koolitund teise talve lastele“

Kestus: 1 h    Hind: 3,50 €/ osaleja

Grupi suurus kuni 45 osalejat

 

 

Neid, kes oskavad juba lugeda ja kirjutada, ootame teiseks talveks taas kooli! Antakse ülevaade kooliskäimisest Oskar Lutsu kooliajal. Külastaja saab osa usuõpetuse, rehkendamise, vene keele, lugemise, laulmise ja kodumaateaduse tunnist. Mälestuseks kirjutab igaüks endale sule ja tindiga tunnistuse.

 

 

"Kuidas tuli "Kevade"?"

Kestus: 2 h    Hind: 2,50 €/ osaleja

Grupi suurus kuni 32 osalejat 

 

Räägime, kuidas kirjutas Oskar Luts raamatu „Kevade“ ja kuidas valmis samanimeline film. „Kevade“ filmile hakati mõtlema juba 1950. aastatel, kui 1954. aastal Draamateatris esietendunud „Kevade“ kujunes ootamatult ülipopulaarseks. Filmi stsenarist oli Kaljo Kiisk, kes ise mängis filmis kellamees Liblet. „Kevade” filmimine algas 1. märtsil 1969. Just sel päeval filmiti Palamusel esimesed kaadrid üle lagendiku sõitvast reest ja Imeliku ning Kuslapi koolitulekust. Vaatame filmi „Kevade“. 

DVD Kevade

„Kirjanduslik teekond Palamusel“

Kestus: 2 h    Hind: 2,50 €/ osaleja

Programm on saadaval aprillist kuni septembri lõpuni

 

Iga kirjanik ammutab oma lood tegelikkusest ning igal karakteril on oma algkuju. Nii on ka Oskar Luts loonud Palamusel eripärase Paunvere maailma, kus tema tegelased koolis käisid ja töötasid. Millised aga raamatutest tuttavad paigad tegelikkuses välja näevad, seda tutvustabki programm “Kirjanduslik teekond Palamusel”. Osalejad saavad kirjanduslikke paiku tutvustava plaani.

 

Kirjanduslikule teekonnale sõidetakse tellija transpordiga.

 

Pulmaseltskonnale „Tootsi pulm"

Kestus: 1 h     Hind: 100 €/ pulmaseltskonnale

 

Suvi on looduse täiskasvanuiga ja aastaringi noorusaeg. Abiellumine on inimese suveaeg, mil algab uus ajajärk elus. Raamatus „Tootsi pulm” pöördus vana apteeker pruudi ja peigmehe poole sõnadega: „Ärge kartke elu! Ärge kartke vaeva ja valu! Ikka edasi, üle hädade ja ohtude inimliku kõrguse poole!”

 

Koolipreili võtab külalised kooliuksel vastu ja juhatab nad pinkidesse istuma. Kui kõik on istunud, helistab ta kella. Tuleb kooliõpetaja ja peab kõne. Seejärel asub ta noorpaari teadmisi kontrollima, et nad „rahuliku südamega iseseisvasse ellu võiks saata“.

PAKETID KIRJANDUSE- JA KULTUURIHUVILISTELE

  • Pakett on saadaval ettetellimisel gruppidele suurusega alates kümnest osalejast
  • Paketi hind on ühe osaleja kohta ning sisaldab programmi ja selleks vajalikke materjale, kuid ei sisalda Palamuse muuseumi külastust.
  •  Palamuse muuseumikülastuse hind paketi tellijatele on 4 €/osaleja

„Juhan Liivi ning Oskar Lutsu lapsepõlv”

Kestus: Palamuse muuseumis 1 h, Juhan Liivi muuseumis 1 h + sõiduaeg 40 min

Hind: 5 €/osaleja

Külalised liiguvad oma transpordiga

 

Soovitame alustada Liivi muuseumist, mis oli Juhan Liivi kodukoht Alatskivi lähedal. Põnev on vaadata, kuidas elasid 19. sajandi teisel poolel Juhan ja tema vennad, missugused majapidamisülesanded neil olid ja kuidas karjas käidi.

 

Toonaste talulaste kooliaeg tundub praegu uskumatu. Vaatame milline oli poiste ja tüdrukute koolielu. Kas nende õppimisvõimalused olid üldse võrdsed? Näitena on toodud Palalt pärit Juhan Liivi eakaaslase, kirjanik Anna Haava elu.

 

Liivi muuseumist saate edasi minna Palamusele, Oskar Lutsu kodumaile. Palamusel toimub giidituur vanas koolimajas.