GÜMNAASIUMILE

Telli muuseumikülastusele täienduseks hariv ja vahva programm!

  • Programme viime läbi ettetellimisel gruppidele suurusega alates 10 osalejat
  • Programmi hind on ühe osaleja kohta ning sisaldab programmi ja selleks vajalikke materjale, kuid ei sisalda muuseumi külastust
  • Muuseumikülastuse hind programmi tellijatele on 3 €/in
  • Programme viime läbi ka eraldiseisvana ilma muuseumikülastuseta – tulge kas või mitu korda, iga kord Tootsiga kohtuma ei pea!

„Palamuse loodus- ja kultuurilugu“

Kestus: 1,5 h    Hind: 2 €/in

Programm on saadaval maist kuni septembrini.

 

Teeme jalutuskäigu mööda Palamuse kultuuriloolisi ja looduskauneid paiku. Näeme kihelkonnakooli ja köstri talu, kirikut ja kirikumõisa, Veskijärve, Goldbergide aeda ja Viru orgu. Mälestuseks saate kaasa Palamuse kaardi.

„Paunvere filmiradadel“

Kestus: 2 h    Hind: 2,5 €/in

Programm  on saadaval aprillist kuni oktoobrini.

 

Kõik oleme ju näinud legendaarseid Oskar Lutsu teostel põhinevaid filme „Kevade”, „Suvi” ja „Sügis”. Millised need paigad aga tegelikkuses on? Paunvere filmiradadel külastamegi nende filmidega seotud kohti. Külastame kirikut, surnuaeda, apteeki ning Oskar Lutsu sünnikohta Järvepera külas.

 

Oskar Lutsu sünnipaika ja kalmistule sõidetakse tellija transpordiga.

„Koolitund teise talve lastele“

Kestus: 1 h    Hind: 3 €/in

 

Neid, kes oskavad juba lugeda ja kirjutada, ootame teiseks talveks taas kooli! Antakse ülevaade kooliskäimisest Oskar Lutsu kooliajal. Külastaja saab osa usuõpetuse, rehkendamise, vene keele, lugemise, laulmise ja kodumaateaduse tunnist. Mälestuseks kirjutab igaüks endale sule ja tindiga tunnistuse.

Palamuse tunnistus

„Oskar Lutsu jälgedes“

Kestus: 2 h    Hind: 1,5 €/in

Programm on saadaval maist kuni septembrini.

 

See on rännak Oskar Lutsu elus tähtsal kohal olnud paikades Palamusel. Teekonda alustame kirjaniku sünnikohas Posti talus ja sealt edasi liigume Palamusele. Kuulete lugusid Oskar Lutsust ja tema perest.

 

Oskar Lutsu sünnipaika ja kalmistule sõidetakse tellija transpordiga.

„Viimane koolikell“

Kestus: 1,5 h    Hind: 2,5 €/in

 

Programm on mõeldud 9. ja 12. klassi lõpetajatele ning inspireeritud Oskar Lutsu teosest „Suvi“, kus köster kohtas Paunveres taas oma endisi õpilasi ja kutsus nad endale külla. „Kas olete valmis ellu astuma pärast kooliaastaid ja kui palju teil raamatutarkust on kõrvade vahele jäänud?“ Seda kõike köster kontrollibki, et teid siis „koos viimaste õpetussõnadega rahuliku südamega teele lasta“. Lõpuks aga tuleb teha veel viimane Tootsi vemp – köstri valvsa pilgu all. Soovijatele parvesõit.

Palamuse

„Kes on Oskari vend?“

Kestus: 1,5 h    Hind: 2 €/in

 

Räägime Theodor Lutsu elust ja loomingust. Vaatame katkendeid filmist „Päikese lapsed“.

„Kirjanduslik teekond Palamusel“

Kestus: 2 h    Hind: 2 €/in

 

Programm on saadaval aprillist kuni oktoobrini.

 

Iga kirjanik ammutab oma lood tegelikkusest ning igal karakteril on oma algkuju. Nii on ka Oskar Luts loonud Palamusel eripärase Paunvere maailma, kus tema tegelased koolis käisid ja töötasid. Millised aga raamatutest tuttavad paigad tegelikkuses välja näevad, seda tutvustabki programm „Kirjanduslik teekond Palamusel“. Osalejad saavad ka kirjanduslikke paiku tutvustava plaani.

 

Kirjanduslikule teekonnale sõidetakse tellija transpordiga.

PAKETT GÜMNAASIUMILE

  • Pakett on saadaval ettetellimisel gruppidele suurusega alates 10 osalejat
  • Paketi hind on ühe osaleja kohta ning sisaldab programmi ja selleks vajalikke materjale, kuid ei sisalda Palamuse muuseumi külastust. Muuseumikülastuse hind programmi tellijatele on 3 €/in

„Juhan Liivi ning Oskar Lutsu lapsepõlv”

Kestus: Palamuse muuseumis 1 h, Juhan Liivi muuseumis 1 h + sõiduaeg 40 min    Hind: 5 €/in

 

Soovitame alustada Liivi muuseumist, mis oli Juhan Liivi kodukoht Alatskivi lähedal. Põnev on vaadata, kuidas elasid 19. sajandi teisel poolel Juhan ja tema vennad, missugused majapidamisülesanded neil olid ja kuidas karjas käidi.

 

Toonaste talulaste kooliaeg tundub praegu uskumatu. Vaatame milline oli poiste ja tüdrukute koolielu. Kas nende õppimisvõimalused olid üldse võrdsed? Näitena on toodud Palalt pärit Juhan Liivi eakaaslase, kirjanik Anna Haava elu.

 

Liivi muuseumist saate edasi minna Palamusele, Oskar Lutsu kodumaile. Palamusel toimub giidituur vanas koolimajas.

 

Külalised liiguvad oma transpordiga.