KapsaFest Palamuse muuseumi õuel

Hea külastaja!
Palamuse muuseum kutsub teid osa saama KapsaFestist, mis toimub 14. septembril 2024 muuseumi kaunil õuealal.
KapsaFesti idee on inspireeritud Oskar Lutsu legendaarse näidendi “Kapsapea” ainetel, mis nägi ilmavalgust juba 1913. aastal ja tähistas eelmisel aastal oma 110. sünnipäeva. Selle tähistamiseks ja Lutsu loomingu austamiseks sündis mõte korraldada KapsaFest, mille eesmärgiks on tutvustada O. Lutsu loomingut ja tõsta esile kapsa tähtsust meie igapäevases toidulauas vitamiiniallikana.
KapsaFest pakub rohkelt põnevaid elamusi:
Maitsta saab erinevaid kapsatoite ja -jooke.
Toimub suur kapsanunnu konkurss ja kapsapiruka võistlus.
Meelelahutuslikud võistlused ja Polina Tserkassova imelised jutuvestmised, kus ta pajatab huvitavaid lugusid kapsast.
Filmiminutid koos Riho Undi “Kapsapea” ja “Kapsapea 2 ehk tagasi Euroopasse” vaatamisega.
Oomeriteatri näitlejad esitavad Kristiina Oomeri lavastatud etendust “Kapsapea”.
Tulge ja veetke üks meeleolukas päev, avastades nii Oskar Lutsu loomingut kui ka kapsa rikkalikke maitseid!