Näitus Hilja Sepp “Veerandsada”

VEERANDSADA

Avamine 11.juuni kell 16.00

Esmakordselt oli minu lapivaip väljas 1999. aasta  Suurel Paunvere Väljanäitusel, kus selle eest sain kiitusekirja ja 5 Paunvere rubla. Näitusel „Veerandsada“  esitlen 25 aasta jooksul lapitehnikas õmmeldud ning varrastel kootud külakirjalisi ja linnalugudega tekstiile. Nende loomiseks on andnud mulle ainest Eestimaa külad.  Paigad, kus on voolanud eestlaste elu ja kus on sündinud meie rahvuslikud mustrid. Olen lapitekstiilide kaunistamiseks kasutanud sõbakirjatriibu mustreid, suurräti ruute, naast- ja pindpõime ornamente, lapiliste ja roositud tekkide kompositsiooni- ja värvilahendusi. Linnalugude sünniks on andnud mõtteid Tartu värviline ajalugu ja tänapäev ning linna muutuv pale läbi aastaaegade.

Olen sündinud 1952. aastal Siberis, kuhu minu vanemad küüditati Palamuse lähedalt Vaidavere külast. Tartu Ülikooli majandusharidus ja tegutsemine ratsionaalses ärimaailmas ei ole mind seganud nautimast käsitöö ja värvide ilu. Oskused ja armastuse käsitöö vastu olen pärinud oma emalt, kes 1931.a. lõpetas Tartu Tütarlaste Gümnaasiumi kodumajandusklassi.

Lapitööga tegelen alates 1998. aastast. Osalen järjepidevalt  Eesti Lapitöö Seltsi aasta- ja grupinäitustel.  Isikunäitused on olnud Tartu Jaani kirikus, Põltsamaa Niguliste kirikus, Tartu Maavalitsuse aatriumis,  Rahvakunsti ja Käsitööliidu galeriis,  Elva Linnavalitsuse saalis, Eesti Põllumajandusmuuseumis, Jõgeva kultuurikeskuses, Tabivere kultuurimajas, Pajusi kultuurikeskuses.

Tunnen oma Maarja-Magdaleena koduses ateljees tekstiilitööst suurt rõõmu ja soovin seda ka teistega jagada.

Palamuse muuseum
Palamuse muuseum

Related posts

Maalinäitus Kaire Nurk KODUS@külas

Kaire Nurk „KODUS@külas” Maalide valik aastaist 1991-2024 mai – 9. juuni 2024 Palamuse muuseumi koolimaja II korruse saalis Näituse avamine 7. mai 2024 kell 16.00   Kaire Nurk toob Palamusele läbilõike oma 33 aastat akumuleerunud maalijakogemusest. Näitusel saab olema ligi 40 erinevas laadis ja erinevaid ilmpulsse kandvat maali erinevaist loomeperioodidest. Sellises mastaabis eksponeerib Nurk Palamusel

Maalimise töötuba

Maalimise töötuba juhendab Kätrin Beljaev Kestus 1,5 – 2h Töötoas saab osaleda kuni 10 inimest Registreerimine 7760514 või info@palamusemuuseum.ee Töötoas kasutame 24 x 30 cm väikeseid maalialuseid ja akrüülvärve. Juhendajal on ette valmistatud mõned inspiratsioonivariandid, aga soovi korral võib ka ise välja printida tavalisele koopiapaberile mõne detaili, mida oma maalil kasutada. Detaili all mõeldakse