Maalinäitus Kaire Nurk KODUS@külas

Kaire Nurk

„KODUS@külas

Maalide valik aastaist 1991-2024

  1. mai – 9. juuni 2024

Palamuse muuseumi koolimaja II korruse saalis

Näituse avamine 7. mai 2024 kell 16.00

 

Kaire Nurk toob Palamusele läbilõike oma 33 aastat akumuleerunud maalijakogemusest. Näitusel saab olema ligi 40 erinevas laadis ja erinevaid ilmpulsse kandvat maali erinevaist loomeperioodidest. Sellises mastaabis eksponeerib Nurk Palamusel maale esmakordselt.

Kunstniku varasemad näitused Palamuse muuseumis on olnud pigem ühekordsed kohaspetsiifilise suunitlusega kompaktsed projektid, meenutame kasvõi kahte kollaažiseeriat, „(Post)modernistlik Palamuse“ (2013) – Palamuse miljööväärtuslike, aja saladusest täidetud koloriitsete hoonetega – ja „Sure, Koer ? (2015) – Edward von Lõnguse vastava stencili dekonstrueerimiseks – ühise nimetusega „Welcome to other Palamuse“.

Seekord ei kutsu kunstnik Palamuset (end) teise pilguga vaatama, vaid esitleb – Palamuselt sirgununa – sellest paigast hoopis väljaspool loodut. Siiski saab olema põnev vaagida juurte ja seoste kohalolu ja kestvust läbi loomingu.

Väljapanekut üldhaarav pealkiri „KODUS@külas“ on sealjuures mitmeti tõlgendatav, nii nostalgia, rõõmu ja korduva taastulekuna kui ka lahususest tingitud mõrkja paratamatuse noodina.

Kaire Nurk on peale ajaloostuudiumi lõpetamist (1984,TRÜ) läbinud teise erialana ka maaliõpingud nii BA (1995 cum laude, TÜ) kui MA (2017, TÜ+EKA) astmes, lisaks filosoofiastuudiumi (1995-98, MA, lõpetamata). Ta on teinud ligi 40 isiknäitust (neist Palamusel tervelt 9), kureerinud ja kujundanud näituseid, avaldanud kunstist kirjutisi (üle 300) – enamasti erialaväljaannetes (kultuurileht „Sirp“, ajakiri KUNST.EE), koostanud ja toimetanud kunstikatalooge jpm; läbiv on olnud pedagoogitöö.

Related posts

Maalimise töötuba

Maalimise töötuba juhendab Kätrin Beljaev Kestus 1,5 – 2h Töötoas saab osaleda kuni 10 inimest Registreerimine 7760514 või info@palamusemuuseum.ee Töötoas kasutame 24 x 30 cm väikeseid maalialuseid ja akrüülvärve. Juhendajal on ette valmistatud mõned inspiratsioonivariandid, aga soovi korral võib ka ise välja printida tavalisele koopiapaberile mõne detaili, mida oma maalil kasutada. Detaili all mõeldakse

Muuseumiöö “Öös on vabadust”

Ühel maikuu laupäeval aastas avavad mäluasutused enda uksed erilisel ajal, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd. Erinevalt rahvuslusest, identiteedist, lõimumisest, sotsiaalsest kihistumisest jm on vabaduse teema meile kõigile oluline! Sel aastal on muuseumiöö teemaks „Öös on vabadust“, mis  aitab igaühel meist mõtestada ja jagada nii oma kui ka meie lugu. See omakorda sobib hästi kokku kultuuririkkuse aastaga! Palamuse