Näitus „Sada aastat olümpiaraamatuid“

Juulikuus (3.-30. juuli) saab  Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumi koolimaja II korrusel vaadata kauaaegse spordiajakirjaniku Tiit Lääne koostatud näitust „Sada aastat olümpiaraamatuid“. Näituse koostaja on valinud eksponeerimiseks põnevama osa oma aastakümnete jooksul kogutud raamatukogust, milles sisaldub enam kui 300 olümpiaraamatut 15-st riigist.

Nii on võimalik näha ka kõige väiksemat ja kõige suurem olümpiaraamatut. Esimene neist on 1979 ilmunud 74 grammi kaaluv ja mõõtmetega 5,5 x 8,0 cm 264 leheküljeline „Olimpiski gloobus“. Mahukam aga 1924 Pariisi suvemängude ja Chamonix talimängude ametlik raamat, mille mõõdud 25,5 x 35,0 cm ja 852 lehekülge kaalub kokku 4,5 kilogrammi.

Näitus annab põneva ülevaate olümpiaraamatute sajandist, kus huviline võib kogeda nii taasavastamise rõõmu kui leida mõndagi uut ja huvitavat. Ja põnevat avastamist peaks see pakkuma ka spordivõõrale näituse külastajale.

Näituse kuraatori tuurile oodatakse kõiki huvilisi reedel, 21. juulil kell 12.