Näitus „Sada aastat olümpiaraamatuid“

Näitus „Sada aastat olümpiaraamatuid“

Juulikuus (3.-30. juuli) saab  Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumi koolimaja II korrusel vaadata kauaaegse spordiajakirjaniku Tiit Lääne koostatud näitust „Sada aastat olümpiaraamatuid“. Näituse koostaja on valinud eksponeerimiseks põnevama osa oma aastakümnete jooksul kogutud raamatukogust, milles sisaldub enam kui 300 olümpiaraamatut 15-st riigist.

Nii on võimalik näha ka kõige väiksemat ja kõige suurem olümpiaraamatut. Esimene neist on 1979 ilmunud 74 grammi kaaluv ja mõõtmetega 5,5 x 8,0 cm 264 leheküljeline „Olimpiski gloobus“. Mahukam aga 1924 Pariisi suvemängude ja Chamonix talimängude ametlik raamat, mille mõõdud 25,5 x 35,0 cm ja 852 lehekülge kaalub kokku 4,5 kilogrammi.

Näitus annab põneva ülevaate olümpiaraamatute sajandist, kus huviline võib kogeda nii taasavastamise rõõmu kui leida mõndagi uut ja huvitavat. Ja põnevat avastamist peaks see pakkuma ka spordivõõrale näituse külastajale.

Näituse kuraatori tuurile oodatakse kõiki huvilisi reedel, 21. juulil kell 12.

 

Related posts

Fenno-Ugri rändnäitus “100 aastat iseseisvust”

Näitus tutvustab soome-ugri rahvaste püüdlusi rahvuslikuks iseolemiseks. Eelkõige käsitletakse eestlaste ja meie hõimurahvaste autonoomiate ning iseseisvuse kujunemist saja aasta eest. 1918. aastatel toimusid pöördelised sündmused kogu Venemaal ja Euroopas, lisaks Eesti, Soome ja Ungari iseseisvumisele saavutasid territoriaal-autonoomia Nõukogude Venemaa suuremad soome-ugri rahvad – karjalased, komid, marid, udmurdid ja mordvalased. Samas on näitusel ka märkimisväärselt palju

Anu Uudelti näitus

MEIE ANU NOBENÄPPU – SUKAVARDA VEERETAJA, HEEGELNÕELA LIIGUTAJA… Anule on kõige südamelähedasem kudumine ja heegeldamine. Selles valdkonnas ulatub Anu tutvusring ka Eestist kaugemale. Anu kodule on aastaid tagasi omistatud Vabariigi Presidendi poolt „Kaunima kodu“ tiitel. Tänase päevani on tema kodu kaunistatud nii seest kui väljast oma näputöö loominguga. Akende ees ripuvad oma kodukootud kardinad, laudadel

Töötuba “Tootsi helkivad maakerad”

Tule veeda tore päev vahvate tegevustega Palamuse muuseumis! Meisterdame koos “Kevade” teosest ja filmist tuntud Tootsi maakera – helkuri. Pimedal ajal ja halva nähtavuse korral on helkur iga jalakäija kohustuslik aksessuaar. Helkur on vahend inimese või muu objekti märkamiseks pimedal ajal. Olete oodatud!