Näitus „Sada aastat olümpiaraamatuid“

Näitus „Sada aastat olümpiaraamatuid“

Juulikuus (3.-30. juuli) saab  Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumi koolimaja II korrusel vaadata kauaaegse spordiajakirjaniku Tiit Lääne koostatud näitust „Sada aastat olümpiaraamatuid“. Näituse koostaja on valinud eksponeerimiseks põnevama osa oma aastakümnete jooksul kogutud raamatukogust, milles sisaldub enam kui 300 olümpiaraamatut 15-st riigist.

Nii on võimalik näha ka kõige väiksemat ja kõige suurem olümpiaraamatut. Esimene neist on 1979 ilmunud 74 grammi kaaluv ja mõõtmetega 5,5 x 8,0 cm 264 leheküljeline „Olimpiski gloobus“. Mahukam aga 1924 Pariisi suvemängude ja Chamonix talimängude ametlik raamat, mille mõõdud 25,5 x 35,0 cm ja 852 lehekülge kaalub kokku 4,5 kilogrammi.

Näitus annab põneva ülevaate olümpiaraamatute sajandist, kus huviline võib kogeda nii taasavastamise rõõmu kui leida mõndagi uut ja huvitavat. Ja põnevat avastamist peaks see pakkuma ka spordivõõrale näituse külastajale.

Näituse kuraatori tuurile oodatakse kõiki huvilisi reedel, 21. juulil kell 12.

 

Related posts

Näitus Hilja Sepp “Veerandsada”

VEERANDSADA Avamine 11.juuni kell 16.00 Esmakordselt oli minu lapivaip väljas 1999. aasta  Suurel Paunvere Väljanäitusel, kus selle eest sain kiitusekirja ja 5 Paunvere rubla. Näitusel „Veerandsada“  esitlen 25 aasta jooksul lapitehnikas õmmeldud ning varrastel kootud külakirjalisi ja linnalugudega tekstiile. Nende loomiseks on andnud mulle ainest Eestimaa külad.  Paigad, kus on voolanud eestlaste elu ja kus

Maalinäitus Kaire Nurk KODUS@külas

Kaire Nurk „KODUS@külas” Maalide valik aastaist 1991-2024 mai – 9. juuni 2024 Palamuse muuseumi koolimaja II korruse saalis Näituse avamine 7. mai 2024 kell 16.00   Kaire Nurk toob Palamusele läbilõike oma 33 aastat akumuleerunud maalijakogemusest. Näitusel saab olema ligi 40 erinevas laadis ja erinevaid ilmpulsse kandvat maali erinevaist loomeperioodidest. Sellises mastaabis eksponeerib Nurk Palamusel