Näitus „Sada aastat olümpiaraamatuid“

Näitus „Sada aastat olümpiaraamatuid“

Juulikuus (3.-30. juuli) saab  Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumi koolimaja II korrusel vaadata kauaaegse spordiajakirjaniku Tiit Lääne koostatud näitust „Sada aastat olümpiaraamatuid“. Näituse koostaja on valinud eksponeerimiseks põnevama osa oma aastakümnete jooksul kogutud raamatukogust, milles sisaldub enam kui 300 olümpiaraamatut 15-st riigist.

Nii on võimalik näha ka kõige väiksemat ja kõige suurem olümpiaraamatut. Esimene neist on 1979 ilmunud 74 grammi kaaluv ja mõõtmetega 5,5 x 8,0 cm 264 leheküljeline „Olimpiski gloobus“. Mahukam aga 1924 Pariisi suvemängude ja Chamonix talimängude ametlik raamat, mille mõõdud 25,5 x 35,0 cm ja 852 lehekülge kaalub kokku 4,5 kilogrammi.

Näitus annab põneva ülevaate olümpiaraamatute sajandist, kus huviline võib kogeda nii taasavastamise rõõmu kui leida mõndagi uut ja huvitavat. Ja põnevat avastamist peaks see pakkuma ka spordivõõrale näituse külastajale.

Näituse kuraatori tuurile oodatakse kõiki huvilisi reedel, 21. juulil kell 12.

 

Related posts

Emakeelepäev muuseumis

Emakeele päeva tähistatakse 14. märtsil, juba 28 aastat. 14. märts valiti emakeelepäevaks kui Eesti esimese kirjaniku Kristjan Jaak Petersoni sünnipäev. Peterson oskas vähemalt 16 keelt, kuid kirjutamiseks valis ta just eesti keele. Keele, mida 19. sajandi algul kutsuti lihtsalt maakeeleks. Palamuse muuseumis tähistame emakeelepäeva 14. märtsil kell 17.00. Külas stsenarist ja humorist Peep Pedmanson ning

Näitus “Peipsiveere keelerikkus”

Alates 27. veebruarist 2024 saab muuseumis näha uut näitust “Peipsiveere keelerikkus”, mis tutvustab Peipsimaa keelelist ja kultuurilist eripära läbi erinevate piirkondlike kõnepruukide.  Rändnäituse „Peipsiveere keelerikkus“ sisu loojaks on Mari Niitra ja kujundajaks Artur Kuus. Teadlaste oletusel võib Peipsi järve ümbrust pidada üheks muistseks läänemeresoome keskuseks, mis viimasel paaril aastatuhandel on olnud asustatud erinevate läänemeresoome