Põltsamaa linnus 750

Käesoleval aastal möödus 750 aastat Põltsamaa linnuse esmamainimisest. Juubeliaastat tähistav stendinäitus „Põltsamaa linnus 750“ tutvustab Eesti ühe omanäolisema arhitektuurimälestise ehituslugu ja omandisuhteid läbi seitsme ja poole sajandi. Linnus Oberpahlen rajati Põltsamaa jõe kaldale 13. sajandil. Selle üle 400-meetrine vallikraavidega piiratud müür on Eesti ja Läti aladel pikim omataoline. Konvendihoone oli 16. sajandil residentsiks hertsog Magnusele,

Jõulud Paunveres

Kavas: Jõulupühaeelne koolitund Pühade-eelne koolitund, kus kontrollitakse veel teadmisi enne vaheajale minekut. Lisaks õpitakse ka üks jõululaul ja tunni lõpuks saavad kõik õpilased tunnistuse. Koolimaja teisel korrusel Saate juhendaja käe all meisterdada endale toreda jõulumeene ja kaunistada endale täpselt sellise piparkoogi nagu ise soovite. Köstri õunaaidas Tutvustame vanu tuttavaid kui ka avastamata jõulukombeid ja traditsioone.

Tootsi seikluslik kodutee

Liitreaalsusmäng „Tootsi seikluslik kodutee“ viib teid Palamuse erinevatesse paikadesse, kus kohtute Oskar Lutsu poolt kuulsaks kirjutatud tegelastega. Mäng asetab teid Joosep Tootsi kingadesse, kus on ühendatud virtuaalsus ja tegelikkus. Erinevate asukohtade vahel liikudes kohtute erinevate tegelastega ja lahendate ülesandeid. Mängu käigus käite pagaripoes, otsite pastoraadist kirikuõpetajat, teete kirikuaias sääreluuga pilti ja palju muud põnevat.