Kontsert “Laulud eesti keeles”

Palamuse muuseumis tähistati 24. veebruaril kohaliku laulustuudio kontserdiga Eesti Vabariigi 104. sünnipäeva ja muuseumi 45. aastapäeva. Muuseumi direktor Arne Tegelmann märkis, et Palamuse muuseum asutati küll 24. veebruaril 1977, ent külastajatele avati uksed alles 1987. aasta jaanuaris, Oskar Lutsu 100. sünniaastapäeva ajal. Tänavunegi aasta algas muuseumis Oskar Lutsu juubelisünnipäevaga (rahvakirjaniku sünnist möödus 135 aastat). Juubeliainel ka jätkatakse: tänavu möödub 335 aastat koolihariduse andmise algusest Palamusel, 110 aastat „Kevade“ esimese osa ilmumisest ning 220 aastat Palamuse köstri ja kooliõpetaja, Palamuse laulukoori asutaja Michael Nieländeri sünnist.
Jõgeva vallavolikogu ja -valitsuse poolt tõi tervitusi volikogu aseesimees Peep Põdder. Ta tõi muuseumile kingituseks huvitava trükise: 1926. aastal Tallinna kolledži jaoks välja antud eesti ja maailmakirjanduse konspekt koos eksamipiletitega. Sellest leiab ka Oskar Lutsu loomingu käsitlusi.
Palamuse laulustuudio kontserdiga tähistati muuseumis vabariigi aastapäeva ja muuseumi sünnipäeva juba kaheksandat korda. Kontsert kandis pealkirja „Laulud eesti keeles“ ning sellel astusid õpilaste kõrval üles ka juhendajad Merili Retter ja Karmo Toome.