Põlvas selgusid Muuseumirottide võitjad!

2021. aasta parima püsinäituse tiitli ja Suure Muuseumiroti võitis Eesti Vabaõhumuuseumi näitus “Kolhoosi korterelamu”. Parima ajutise näituse auhinna ja Väikese Muuseumiroti sai Saaremaa Muuseum oma näituse “Viikingid enne viikingeid” eest. Kokku tunnustati Eesti muuseumide aastaauhindade galal ühtteist Muuseumiroti laureaati. Eriauhinna Rotilõks pani kõige külastajasõbralikumale muuseumile välja EAS ja Eesti Muuseumiühing andis välja aasta turundaja eriauhinna Terav pliiats. Mõlemad eriauhinnad pälvis Saaremaa Muuseum.

Palamuse muuseum osales Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingu ühisprojektis “Tähtteose kiirkursus”, mis pälvis Muuseumihariduse edendaja auhinna. Jõgeva vallast osales projektis ka Betti Alveri muuseum.

„Rõõm on näha, kuivõrd palju eriilmelisi ja põnevaid elamusi pakkuvaid muuseume Eestis on. Võime olla tõeliselt uhked enda muuseumide üle, kelle teemade ja programmide ring on uskumatult lai. Seega on muuseumide aastaauhindade konkursil juba nominentide hulka valituks osutumine märkimisväärne saavutus – Eesti on teatavasti väga muuseumirohke riik ning konkurents seega tihe,“ ütles kultuuriminister Tiit Terik.

„Sügav kummardus ja aitäh kõigile, kes hoiavad meie kultuuripärandit ning kujundavad ja panustavad meie muuseumimaastikku, mis meid aina uuesti üllatab ning avastamisrõõmu pakub,“ lisas ta.

Vaata teisi kategooria võitjaid https://www.muinsuskaitseamet.ee/et/uudised/polvas-selgusid-muuseumirottide-voitjad

Fotod Mikk Otsar

Sõna võtab Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingu juhatuse liige Maarja Vaino.
Fotode autor Taire Mikalai.