10.-25. oktoober Palamuse muuseumis aardejaht

10.–25. oktoobrini peetakse Eestis laste ja noorte muuseumide festivali „Avatud mänguväljad”, millel osaleb ka Palamuse muuseum.

Festival toimub kuuendat korda ja tänavu toetub see Eesti rahvajutu ja digikultuuri teema-aastale. Seepärast sai festivali alapealkirjaks „Ajahäkkerid!”.

Muuseumide ettevalmistatud mängud on mõeldud eri vanuses lastele. Iga muuseum lahendab teema erinevalt: kus saab nutimängu või mängulehti kasutades iseseisvalt mängida. Palamuse muuseum koostas kolmanda taseme, st 6–11-aastastele lastele mõeldud mängu ja see on muuseumis saadaval nii paberil kui ka nutimänguna.

Legendi järgi on siiamaani leidmata üks eriline aare, mille leidmiseks on olemas kaart, kirst ja üks raamat. Raamatust selgub, kuhu aare on peidetud.

Nutimängu mängimiseks tuleb laadida alla äpp LoQuiz.  Mängu saab avada QR-koodiga muuseumis kohapeal. Lisaks saab festivali ajal Lasteekraani otsimismängu mängida. Näitusele pääseb muuseumipiletiga.

Festivali põhjalikuma kava ning mängudega on võimalik tutvuda www.avatudfestival.ee

Toredat avastamist!