10.-25. oktoober Palamuse muuseumis aardejaht

10.–25. oktoobrini peetakse Eestis laste ja noorte muuseumide festivali „Avatud mänguväljad”, millel osaleb ka Palamuse muuseum.

Festival toimub kuuendat korda ja tänavu toetub see Eesti rahvajutu ja digikultuuri teema-aastale. Seepärast sai festivali alapealkirjaks „Ajahäkkerid!”.

Muuseumide ettevalmistatud mängud on mõeldud eri vanuses lastele. Iga muuseum lahendab teema erinevalt: kus saab nutimängu või mängulehti kasutades iseseisvalt mängida. Palamuse muuseum koostas kolmanda taseme, st 6–11-aastastele lastele mõeldud mängu ja see on muuseumis saadaval nii paberil kui ka nutimänguna.

Legendi järgi on siiamaani leidmata üks eriline aare, mille leidmiseks on olemas kaart, kirst ja üks raamat. Raamatust selgub, kuhu aare on peidetud.

Nutimängu mängimiseks tuleb laadida alla äpp LoQuiz.  Mängu saab avada QR-koodiga muuseumis kohapeal. Lisaks saab festivali ajal Lasteekraani otsimismängu mängida. Näitusele pääseb muuseumipiletiga.

Festivali põhjalikuma kava ning mängudega on võimalik tutvuda www.avatudfestival.ee

Toredat avastamist!

 

Related posts

Maalimise töötuba

Maalimise töötuba juhendab Kätrin Beljaev Kestus 1,5 – 2h Töötoas saab osaleda kuni 10 inimest Registreerimine 7760514 või info@palamusemuuseum.ee Töötoas kasutame 24 x 30 cm väikeseid maalialuseid ja akrüülvärve. Juhendajal on ette valmistatud mõned inspiratsioonivariandid, aga soovi korral võib ka ise välja printida tavalisele koopiapaberile mõne detaili, mida oma maalil kasutada. Detaili all mõeldakse

Muuseumiöö “Öös on vabadust”

Ühel maikuu laupäeval aastas avavad mäluasutused enda uksed erilisel ajal, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd. Erinevalt rahvuslusest, identiteedist, lõimumisest, sotsiaalsest kihistumisest jm on vabaduse teema meile kõigile oluline! Sel aastal on muuseumiöö teemaks „Öös on vabadust“, mis  aitab igaühel meist mõtestada ja jagada nii oma kui ka meie lugu. See omakorda sobib hästi kokku kultuuririkkuse aastaga! Palamuse

Ehtenõela tegemise töötuba

Tähelepanu! Ehtenõela töötuppa on vajalik eelregistreerimine! 7760514 või info@palamusemuuseum.ee Ehtenõel on ajalooliselt olnud Eesti naise ehtelaekas juba nooremast pronksiajast peale. Ehtenõela on kasutatud üsna praktilistel eesmärkidel – näiteks kleidi detailide kinnituseks, kaunistuskettide kinnitamiseks rinnale, kui ka iseseisva kaunistusena (rinnanõel). Töötoas vaatame erinevaid ehtenõelade variante ja nende tegemise võimalusi. Valmistame nö proovinõela vasest või messingust ja