Filmiõhtu film “Tuulte pesa”

Suur rõõm on taas alustada Eesti elu kümnendid eesti filmis sarja filmiõhtutega!

Juba 3. septembril kell 18.00 saab näha filmi “Tuulte pesa”. Filmi kommenteerivad filmiloolane Jaak Lõhmus, näitleja Evald Aavik ,helirežissöör Enn Säde ja monteerija Eevi Säde. Olete oodatud!

Muuseumiöö „Vaata vana akent“ 22. mail

Tänavuaastane muuseumide öö tuleb teisiti kui tavaliselt. Üle-eestilist muuseumide ööd sel aastal ei toimu, kuid Palamuse muuseum korraldab seda siiski koos traditsioonilise hooaja avamisega 22. mail programmiga „Vaata vana akent!“ Selleaastasel muuseumiööl, mida oleme korraldanud juba 2005. aastast alates, on põhirõhk restaureerimisel ja eriti vanadel akendel. Koos Pärandivaderite ja Vabaõhumuuseumi maa-arhitektuuri keskusega kutsume peresid pildistama

Maikuu näitus!

Harva on võimalust näha nii läbivat vaadet ühe tänini tegutseva meistri töisse.  Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumis on üleval Tõnis Laanemaa teosed aastaist 1960 kuni 2021 – läbi kogu elu. Tema looming on kui tuli ja vesi – kaks vastandit nagu Tootsi punaseks aetud ahjuroop ja jääkülm tiigivesi Teele uiskude all.