Filmiõhtud Palamuse muuseumis!

Noored kotkad
Noored kotkad

Palamuse muuseumis toimuvad 2020. aastal Eesti ajaloole pühendatud mängufilmiõhtud, mis meie kodumaiste mängufilmide kaudu peegeldavad elu Eestis alates “Kevade” sündmuste algusajast, s.o aastast 1895 kuni 2010. aastate alguse moodsa elu pöördepunktideni.

Valikus on filme, mis ekraniseerivad Eesti kirjandusklassikat, aga näidatakse ka originaalstsenaariumidele tuginevaid linateoseid. Filmiõhtutele ootame külalistena filmide loojaid-tegijaid või ka filmides mänginud näitlejaid. Filmiesitused toimuvad kaks korda kuus neljapäeva õhtuti. Programmi on koostanud ning õhtuid juhib filmiajakirjanik ja -õppejõud Jaak Lõhmus.

Järgmine filmiõhtu leiab aset juba 13.02.2020 kell 18.00

Olete oodatud!

Related posts

Muuseumiöö „Vaata vana akent“ 22. mail

Tänavuaastane muuseumide öö tuleb teisiti kui tavaliselt. Üle-eestilist muuseumide ööd sel aastal ei toimu, kuid Palamuse muuseum korraldab seda siiski koos traditsioonilise hooaja avamisega 22. mail programmiga „Vaata vana akent!“ Selleaastasel muuseumiööl, mida oleme korraldanud juba 2005. aastast alates, on põhirõhk restaureerimisel ja eriti vanadel akendel. Koos Pärandivaderite ja Vabaõhumuuseumi maa-arhitektuuri keskusega kutsume peresid pildistama

Maikuu näitus!

Harva on võimalust näha nii läbivat vaadet ühe tänini tegutseva meistri töisse.  Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumis on üleval Tõnis Laanemaa teosed aastaist 1960 kuni 2021 – läbi kogu elu. Tema looming on kui tuli ja vesi – kaks vastandit nagu Tootsi punaseks aetud ahjuroop ja jääkülm tiigivesi Teele uiskude all.