Ehtenõela tegemise töötuba

Tähelepanu!

Ehtenõela töötuppa on vajalik eelregistreerimine!

7760514 või info@palamusemuuseum.ee

Ehtenõel on ajalooliselt olnud Eesti naise ehtelaekas juba nooremast pronksiajast peale. Ehtenõela on kasutatud üsna praktilistel eesmärkidel – näiteks kleidi detailide kinnituseks, kaunistuskettide kinnitamiseks rinnale, kui ka iseseisva kaunistusena (rinnanõel).

Töötoas vaatame erinevaid ehtenõelade variante ja nende tegemise võimalusi. Valmistame nö proovinõela vasest või messingust ja soovi korral lõpliku verisooni hõbedast. Värvi lisamiseks kasutame külmemaili ja võib olla üllatusena veel midagi.

Eesmärk on saavutada tulemus võimalikult lihtsate ja käepäraste vahenditega, et töötoas osalenud saaks omandatud oskuseid ja teadmisi ka edaspidi iseseisvalt kasutada – kas siis endale meelepärase ehtenõela valmistamiseks või hoopis omanäolise kingituse loomiseks.

Related posts

Kaire Nurk „KODUS@külas” Maalide valik aastaist 1991-2024 mai – 9. juuni 2024 Palamuse muuseumi koolimaja II korruse saalis Näituse avamine 7. mai 2024 kell 16.00   Kaire Nurk toob Palamusele läbilõike oma 33 aastat akumuleerunud maalijakogemusest. Näitusel saab olema ligi 40 erinevas laadis ja erinevaid ilmpulsse kandvat maali erinevaist loomeperioodidest. Sellises mastaabis eksponeerib Nurk Palamusel

Maalimise töötuba

Maalimise töötuba juhendab Kätrin Beljaev Kestus 1,5 – 2h Töötoas saab osaleda kuni 10 inimest Registreerimine 7760514 või info@palamusemuuseum.ee Töötoas kasutame 24 x 30 cm väikeseid maalialuseid ja akrüülvärve. Juhendajal on ette valmistatud mõned inspiratsioonivariandid, aga soovi korral võib ka ise välja printida tavalisele koopiapaberile mõne detaili, mida oma maalil kasutada. Detaili all mõeldakse