Tootsi seikluslik kodutee

Liitreaalsusmäng „Tootsi seikluslik kodutee“ viib teid Palamuse erinevatesse paikadesse, kus kohtute Oskar Lutsu poolt kuulsaks kirjutatud tegelastega. Mäng asetab teid Joosep Tootsi kingadesse, kus on ühendatud virtuaalsus ja tegelikkus. Erinevate asukohtade vahel liikudes kohtute erinevate tegelastega ja lahendate ülesandeid. Mängu käigus käite pagaripoes, otsite pastoraadist kirikuõpetajat, teete kirikuaias sääreluuga pilti ja palju muud põnevat.

Kontsert “Laulud eesti keeles”

Palamuse muuseumis tähistati 24. veebruaril kohaliku laulustuudio kontserdiga Eesti Vabariigi 104. sünnipäeva ja muuseumi 45. aastapäeva. Muuseumi direktor Arne Tegelmann märkis, et Palamuse muuseum asutati küll 24. veebruaril 1977, ent külastajatele avati uksed alles 1987. aasta jaanuaris, Oskar Lutsu 100. sünniaastapäeva ajal. Tänavunegi aasta algas muuseumis Oskar Lutsu juubelisünnipäevaga (rahvakirjaniku sünnist möödus 135 aastat). Juubeliainel