Põlvas selgusid Muuseumirottide võitjad!

2021. aasta parima püsinäituse tiitli ja Suure Muuseumiroti võitis Eesti Vabaõhumuuseumi näitus “Kolhoosi korterelamu”. Parima ajutise näituse auhinna ja Väikese Muuseumiroti sai Saaremaa Muuseum oma näituse “Viikingid enne viikingeid” eest. Kokku tunnustati Eesti muuseumide aastaauhindade galal ühtteist Muuseumiroti laureaati. Eriauhinna Rotilõks pani kõige külastajasõbralikumale muuseumile välja EAS ja Eesti Muuseumiühing andis välja aasta turundaja eriauhinna Terav pliiats. Mõlemad eriauhinnad pälvis Saaremaa Muuseum.

 

Palamuse muuseum osales Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingu ühisprojektis “Tähtteose kiirkursus”, mis pälvis Muuseumihariduse edendaja auhinna. Jõgeva vallast osales projektis ka Betti Alveri muuseum.

 

„Rõõm on näha, kuivõrd palju eriilmelisi ja põnevaid elamusi pakkuvaid muuseume Eestis on. Võime olla tõeliselt uhked enda muuseumide üle, kelle teemade ja programmide ring on uskumatult lai. Seega on muuseumide aastaauhindade konkursil juba nominentide hulka valituks osutumine märkimisväärne saavutus – Eesti on teatavasti väga muuseumirohke riik ning konkurents seega tihe,“ ütles kultuuriminister Tiit Terik.

„Sügav kummardus ja aitäh kõigile, kes hoiavad meie kultuuripärandit ning kujundavad ja panustavad meie muuseumimaastikku, mis meid aina uuesti üllatab ning avastamisrõõmu pakub,“ lisas ta.

Vaata teisi kategooria võitjaid https://www.muinsuskaitseamet.ee/et/uudised/polvas-selgusid-muuseumirottide-voitjad

Fotod Mikk Otsar

Sõna võtab Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingu juhatuse liige Maarja Vaino. 
Fotode autor Taire Mikalai.

Related posts

Ehtenõela tegemise töötuba

Tähelepanu! Ehtenõela töötuppa on vajalik eelregistreerimine! 7760514 või info@palamusemuuseum.ee Enamik Kadi Veesaare töid saavad alguse hetkest, emotsioonist või mälestusest, mis tekitavad vastupandamatu soovi neid kinni püüda ja jäädvustada. See püüe materialiseerida midagi, mis oma olemuses on nii immateriaalne, tabamatu ja mööduv, tundub kohati lausa võimatu. Ometi teeme seda ühel või teisel viisil kõik- tihtipeale

Kevadpühade tähistamine Palamuse muuseumis

Juba vanasti värviti mune siblulakoortega, kaselehtedega, madaraga ja kohvipaksuga. Hilisemal ajal on tulnud kasutusele vesivärvid ja munalakid. Preaegu on populaarsust kogumas vesipildid ja kleepsud. Palamuse muuseumis räägime kevadpühade erinevatest nimetustest ja kombestikust, mängime erinevaid rahvamänge ja loomulikult värvime sibulakoortega pühademune! NB! Võta kaasa palun toores muna, mille saab pärast värvituna kaasa.

Ehtenäitus ILMAVÕSA RAJALEIDJAD

Näituse nimi: “Ilmavõsa rajaleidjad e. raskelt läbitav tihnik” Osalejad: Kadi Veesaar, Marita Lumi, Kätrin Beljaev Näituse teemaks on infokülluses orienteerumine ja kõikide ülesannete vahel laveerimine tänapäevases üleküllastunud inforuumis. Me liigume rööprähklejatena igapäevaste ülesannete vahel olles ettevõtja, ema, õppur, ravitseja, kunstnik, abikaasa jne. Selles kiire elutempoga maailmas seisame sageli silmitsi väljakutsetega, kuidas hallata mitmeid rolle